Hírek részletei

Vissza

Harcolt, de alulmaradt az SzNKK

Újabb vendéggyőzelem született a sportcsarnokban.

Soros bajnoki találkozóját is elveszítette a Székelyudvarhelyi Női Kézilabda Klub: sokkal szervezettebb, jobb ellenfél jött Udvarhelyre, a vasárnap délutáni bajnokit simán megnyerte az Activ Plopeni együttese a sportcsarnokban. Az SzNKK már a meccs elején rendre elhibázta a támadásait, s ugyan a mérkőzés alatt voltak jó pillanatai az udvarhelyi gárdának, igazából esélye sem volt a győzelemre.

A második félidő elején már tíz, sőt 11 gólos előnye is volt a vendégcsapatnak, ebből ugyan vissza tudott faragni az SzNKK, de a meccs végén nyolcgólos különbséget mutatott az eredményjelző.

Az SzNKK következő találkozója csütörtökön, október 25-én lesz a sereghajtó, pont nélkül álló Tg. Jiu otthonában.

Női A-osztályos bajnokság, C-csoport, 6. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI NŐI KÉZILABDA KLUB–ACTIV PLOPENI CSO 27–35 (10–19)

Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Nițișor Alexandru és Stamatoiu Alin (Rm. Vâlcea).

SZNKK: Bálint Anna (10 védés / 28 kapott gól) – András Anett 1, Bálint Noémi 1, Major 7 (4), Munteanu 1, Kerekes 3, Sándor 2. Csere: Boros (0/7) – Voloncs, Mester Noémi 5, Lukács 4 (3), Bodó 1, Nagy, Bálint Boglárka. Vezetőedző: Mester Zsolt.

PLOPENI: Popescu (14 védés /19 kapott gól) – Stoica 5, Leuștean Ionela 10, Beșleagă 8, Șerban 6, Panaite 1, Mureș. Csere: Grigore (5/8) – Tăbăcaru 4 (1), Leuștean Valentina 1, Papoiu, Voiculescu. Vezetőedző: Mimu Nicolae.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–4, 8. p.: 2–6, 16. p.: 5–8, 21. p.: 7–13, 27. p.: 9–17, 37. p.: 13–23, 46. p.: 17–30, 51. p.: 19–32, 55. p.: 23–33.

Kiállítások: 2, illetve 12 perc.

Hétméteresek: 8/7 ill. 1/1.