Hírek részletei

Vissza

Vereség a délelőtti meccsen

Ezúttal hazai pályán kapott ki az SzNKK, nem sokat tudott hozzátenni a játékhoz.

Eléggé szokatlan időpontban, kedden délelőtt 11 órától rendezték meg az SzNKK második hazai bajnokiját, emiatt jóval kevesebben voltak a sportcsarnokban, mintha hét végén lett volna a találkozó.

A vendégcsapat az első percektől kezdve uralta a találkozót, támadásait rendre gólra váltotta, az SzNKK pedig támadásban is sokat hibázott – a labdavesztésekből is általában ellentámadások lettek, ezek többsége szintén góllal végződött.

A második félidőben kicsit javult a hazaiak játéka, Bálint Anna is védett néhány lövést (köztük egy hétméterest is), Kerekes Éva szerzett néhány szépségdíjas találatot, de összességében a pitești-i csapat sokkal jobb volt, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

A következő SzNKK-bajnoki október 14-én, vasárnap 13 órakor lesz a CS Dacia Mioveni 2012 otthonában – a mioveni-i csapat eddig mindhárom meccsét megnyerte.

Női A-osztályos bajnokság, C-csoport, 4. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI NŐI KÉZILABDA KLUB–FC ARGEȘ PITEȘTI 23–38 (8–23)

Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Chicuș Constantin és Olteanu Mircea (Brassó).

SZNKK: Bálint Anna (11 védés / 38 kapott gól) – Kerekes 7, Munteanu 2, Mester Noémi 1, Major, Mátis 2, Sándor. Csere: András 3, Voloncs, Lukács 2, Fekete 3, Bodó 3, Bálint Boglárka. Vezetőedző: Mester Zsolt.

FC ARGEȘI: Constantin (12 védés /12 kapott gól) – Tălu 6, Conea 1, Ciolpsonea 7, Bidascu 4, Stanca 6 (1), Preda 2. Csere: Paraschiv (4/11) – Lăcătuș 3, Roșu 4 (1), Zainea 1, Manea, Popescu 1, Voica 3. Vezetőedző: Tirel Răduță.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–5, 12. p.: 4–10, 20. p.: 5–16, 28. p.: 8–21, 35. p.: 9–27, 45. p.: 12–30, 52. p.: 17–33, 55. p.: 19–35.

Kiállítások: 4, illetve 4 perc.

Hétméteresek: 0/0 ill. 3/2.