Hírek részletei

Vissza

Megint hazai pályán veszített az SzNKK

Válogatott ifikkel próbálta felvenni a harcot az udvarhelyi női csapat.

A román női ifiválogatottakkal teletűzdelt együttes volt az SzNKK vendége a hétfő délutáni bajnokin, Mester Zsolt csapata a bajnokság elején sima vereséget szenvedett idegenben ettől az együttestől.

Az első két-két támadást mindkét csapat eredménytelenül zárta, a kapufát, illetve a kapusokat találták el a lövők, majd fej-fej mellett haladt néhány percig a két együttes, egészen a 18. percig kellett várni, amíg három góllal, majd néggyel is el tudott húzni a vendégcsapat.

Pár perccel később kettős emberelőnyben játszhattak a hazaiak, de azt sem tudták kihasználni, holott a kapuban most is jól teljesítő Bálint Anna akkor védett ki egy hetest. A második félidőben jobban játszott az SzNKK, Bálint továbbra is jól védett, de a vendégek a 4-5 gólos előnyüket biztosan tartották, sőt tíz perccel a vége előtt elléptek nyolcra majd tízre – annyi is lett a vége, s habár mutatott szép megoldásokat az SzNKK a találkozó alatt, igazából nem volt esélye a jóval erősebb ellenfelével szemben.

Mester Zsolt csapata a következő, 10. fordulóban vasárnap 11 órakor a FC Argeși vendége lesz.

Női A-osztályos bajnokság, C-csoport, 10. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI NŐI KÉZILABDA KLUB–NAȚIONAL RM. VÂLCEA 19–29 (9–14)

Városi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Chicuș Constantin és Petre Ovidiu (Brassó).

SZNKK: Bálint Anna (19 védés / 29 kapott gól) – András Anett, Mester Noémi 4, Major 3 (3), Munteanu 3, Kerekes 2, Sándor 2. Csere: Lukács 3 (2), Fekete 1, Bálint Noémi 1, Bálint Boglárka, Nagy Henrietta, Bodó, Szász Anita. Vezetőedző: Mester Zsolt

RM. VÂLCEA: Ciucă (13védés / 16 kapott gól) – Necula 4, Stamin 4 (4), Bălăceanu 5 (2), Șchiopu 2, Marin 4, Mincu 3. Csere: Dulgheru (1/3) – Matei, Ciui 2, Neacșu 2 (1), Cercel, Alinicăi. Vezetőedző: Cîtu Mirela.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–2, 11. p.: 2–3, 21. p.: 6–10, 23. p.: 7–10, 29. p.: 8–14, 37. p.: 12–16, 46. p.: 14–21, 54. p.: 17–26, 58. p.: 18–28.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 7/5 ill. 9/8.