Hírek részletei

Vissza

Telt ház előtt lett meg az év első győzelme

Megint pompázott a csarnok, a Szejke pedig néha brillírozott.

Akárcsak az őszi meccseken, a Szejke idei első hazai találkozójára megtelt a sportcsarnok szombat este – a közönségben ott voltak a 16. Kárpát Meditop Kupa résztvevői és meghívottjai, illetve a Székelyföldi Kézilabda Akadémia által szervezett kétnapos edzőképzésen részt vett szakemberek is.

Sipos Lóránt együttese az első percektől uralta a játékot, a fiúk talán jól emlékeztek a Potaissa II. elleni őszi találkozóra, amikor kitűnő kezdés után szinte kicsúszott a kezünkből az első idegenbeli győzelmünk. Ma este azonban nem volt így, a Szejke az első perctől az utolsóig uralta a mérkőzést, a fiatal tordai csapatnak szinte semmire nem volt ellenszere, de minden bizonnyal élmény lehetett számukra is ekkora és ilyen közönség előtt játszani.

A találkozó elején kimaradt egy-két lehetősége a Szejkének, de a vezetést sikerült átvenni, s ha voltak is kisebb hibák (Sipos időt kért 12-11-nél, a 21. percben), jobb játékot mutatott ellenfelénél az udvarhelyi csapat. Sikerült öt góllal is elmenni, a vendégek két rontott hetes után Pințoiu révén találtak magukra, aki hármat is bedobott a félidő végét jelző sípszóig.

Fordulás után még jobban belejött a Szejke, annyira, hogy a meccs vége fiesztává változott, de mindkét védelem rosszul teljesített, a tordai kapusok szinte minden lövést bekaptak, túloldalt Jobbnak volt néhány szép védése. A meccs végén Palatka is bemutatkozott egy szép góllal, illetve Gáspár Lehel is szerzett két gólt.

A Szejke SK-nak két idegenbeli meccse lesz február folyamán, előbb Nagyszebenben, majd Segesváron lép pályára.

Férfi A-osztályos bajnokság, D-csoport, 12. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI SZEJKE SK  – TORDAI POTAISSA II. 42–32 (19–15)

Székelyudvarhelyi sportcsarnok, 1000 néző. Vezették: Adrian Nacu és Adrian Rucoi (Marosvásárhely).

SZEJKE SK: Orbán Sz. (7 védés / 16 kapott gól) – Buguleț 5, Komporály 5 (2), Pál 1, Fekete 6, Orbán Levente 2, Jére 6. Csere: Jobb (7/16)  – Kónya 3, Tăuțean 5, Kopacz, Szász Előd 5, Daninfeld 1, Lőrinczi, Palatka 1, Gáspár 2 (1). Vezetőedző: Sipos Lóránt.

POTAISSA II: Fleșer (4 védés / 20 kapott gól) – Darius Man 1, Alexandru Ghivil 6, Laslo 7, Pințoiu 8 (4), Pop Raul 4, Barta 4. Csere: Aldea (2/16), Bob (0/5) – Negrea, Drăgoi 1, Oltean 1, Cătălin Ghivil.  Vezetőedző: Ionuț Ștef.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–1, 10. p.: 7-5, 17. p.: 11–8, 26. p.: 17–13, 38. p.: 25–21, 45. p.: 30–24, 51. p.: 34–27, 55. p.: 38–30, 59. p.: 41–31.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, illetve 7/4