Hírek részletei

Vissza

Megszorongatta ellenfelét az SzNKK

Jól tartotta magát a csapat az ifiválogatottak ellen.

A női másodosztály újabb meccsén a Mester Zsolt által irányított hazai csapat jól indította az ifiválogatottakkal felálló vâlcea-i csapat elleni találkozót. Bálint Anna két hetest is kivédett az első öt percben s egészen a játékrész közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat, de az első harminc perc végén már négy gól volt a vendégek előnye.

A második félidőben nőtt az előnye a vendégcsapatnak, de a hazaiaknak is voltak nagyon jó momentumai, de három gónál nem tudtak közelebb jönni. Ahhoz képest, hogy az ősszel simán, tíz góllal kapott ki idehaza SzNKK, ezzel szemben most csak öt gólnyi különbség lett a végén. Az SzNKK a hónap utolsó hétvégéjén játszik Pitești-en.

Női A-osztályos bajnokság, C-csoport, 24. forduló

Városi Sportcsarnok, 110 néző. Vezette: Balate Daniel és Szabó Károly (Brassó).

SZÉKELYUDVARHELYI NŐI KÉZILABDA KLUB–NAȚIONAL RM. VÂLCEA 21–26 (11–15)

SZNKK: Bálint Anna (18 védés/ 26 kapott gól) – Bálint Noémi 7, Mester Noémi 2, Bálint Boglárka 1 (1), Lukács 1 (1), Kerekes 6, Sándor 1. Csere: Fekete 1, Major 1, Nagy 1, Szász. Vezetőedző: Mester Zsolt.

RM. VÂLCEA: Dulgheriu (9 védés / 10 kapott gól) – Necula, Mincu 3, Vâlcan 7 (2), Bălăceanu 5, Șchiopu, Marin 2 (1). Csere: Rus (3/11) – Matei 2, Hărdăuț 4, Matei 2, Ciui. Vezetőedző: Cîtu Mirela.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 1–2, 10. p.: 4–4, 14. p.: 5–6, 20. p.: 6–9, 28. p.: 11–13, 37. p.: 14–19, 43. p.: 18–22, 47. p.: 19–23, 53. p.: 20–23, 58. p.: 20–25.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 5/2 ill. 8/4.