Hírek részletei

Vissza

Már az első félidőben eldőlt

Idehaza szenvedett nagyarányú vereséget az SzNKK.

Csak az első negyedórában volt egyenlő ellenfele a vendégcsapatnak a Székelyudvarhelyi Női Kézilabda Klub, az Activ Plopeni együttese kategorikus, 22 gólos győzelmet aratott a sportcsarnokban. Ráadásul a találkozó első félidejében a két hetest is hárító Bálint Anna kapus megsérült és cseréje nem lévén, a hazaiak beállósa, Sándor Aliz kénytelen volt a kapuba állni – a találkozó hátralevő részében ő védett. Mind a hazaiaktól, mind pedig a vendégektől minden nevezett játékos töltött időt a pályán.

Az SzNKK-nak a hét végén is meccse van, vasárnap 11 órától a Zsilvásárhelyi Sportiskola vendége lesz.

Női A-osztályos bajnokság, C-csoport, 20. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI NŐI KÉZILABDA KLUB–ACTIV PLOPENI CSO 19–41 (10–18)

Városi Sportcsarnok, 60 néző. Vezette: Ionuț Ifrim és Ovidiu Ilisei (Piatra Neamț).

SZNKK: Bálint Anna (7 védés / 13 kapott gól), Sándor Aliz (3 védés/ 28 kapott gól) – Munteanu 2, Bálint Noémi 1, Mester Noémi 1, Kerekes 3, Sándor 2, Lukács 3 (3). Csere: András, Chiratcu 1, Fekete 1, Bodó 3, Szász 1, Nagy 1, Geréb. Vezetőedző: Mester Zsolt.

PLOPENI: Popescu (8 védés /13 kapott gól) – Leuștean Ionela 5, Șerban 2, Beșleagă 7 (1), Tăbăcaru 4 (1), Stoica 9, Mureș 5. Csere: Grigore (4/6) – Leuștean Valentina 5 (1), Neagu, Voiculescu 1. Vezetőedző: Ciupitu Florin.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–3, 9. p.: 3–5, 16. p.: 6–8, 24. p.: 9–12, 29. p.: 10–16, 33. p.: 12–20, 44. p.: 15–27, 50. p.: 17–31, 53. p.: 19–33.

Kiállítások: 4, illetve 12 perc.

Hétméteresek: 3/3 ill. 5/3.