Hírek részletei

Vissza

Fontos megmérettetés előtt áll az Akadémia csapata

Az erdélyi elődöntőn játszik a SzKA ifi 4-es együttese, Torda ad otthont a küzdelmeknek.

A Székelyföldi Kézilabda Akadémia ifjúsági 4-es fiúcsapata a hét végén Tordán vesz részt az országos bajnokság erdélyi elődöntőjén, a mérkőzéseket a nagyobbak számára is jól ismert Gheorghe Barițiu sportcsarnokban tartják szombaton és vasárnap. A megyei bajnokságon és a zónadöntőn győzedelmeskedő csapatunk Orbán Szilárd és Kónya Hunor Barnabás edzők irányításával szerepel majd a tordai megmérettetésen, a cél az országos döntőre való kijutás, ami nem ígérkezik egyszerűnek.

A nyolc csapat két négyes csoportba került, az Akadémia ellenfelei a B-jelű kvartettben a Kolozsvári Ardealul, a Besztercei ISK, valamint a Vidombáki Sporting lesznek. Az A-csoportba a házigazda Tordai LTRL, a Brassói Transilvania, a Nagybányai Minaur Academica, illetve a Segesvári ISK kerültek. Mindenki mindenkivel játszik a csoporton belül, a torna helyosztóin a két csoportgyőztes döntőt, a másodikok kisdöntőt, a többiek helyosztót játszanak vasárnap délután. A mérkőzések kétszer húsz percesek lesznek, öt perc szünettel, a kiállítás egy perces ennél a korosztálynál.

Összesen négy együttes, a torna első négy helyezettje jut tovább az országos bajnokság tizenhatcsapatos döntőjére, amelynek helyszíne még nem ismert. A torna menetrendje szerint szombaton Kolozsvárral kezd Akadémiánk csapata, ugyanaznap este Beszterce lesz az ellenfele, másnap pedig  Vidombákkal találkozik az SzKA. Utóbbi ellenfelünket ismerjük, hiszen az elmúlt hét végén náluk játszott a csapatunk Fintrans Kupán, amit meg is nyertünk – akkor Orbán Szilárd együttese három góllal, 18-15re bizonyult jobbnak a vidombákiaknál.