Hírek részletei

Vissza

Feljutott csapattól kapott ki az SzNKK

A Dacia Mioveni hozta a kötelezőt, ismét legyőzte az udvarhelyieket.

Az első negyedórában tartotta a lépést az éllovassal az SzNKK, annyira, hogy csak a félidő végére tudott meglépni a vendégcsapat, több szép megoldást is láthattunk a lányoktól. Azonban fordulás után is sokkal jobb volt a vendégek, zsinórban négy gólt dobva már nyolccal húztak el, majd fokozatosan növelve előnyüket, végül tizennégy góllal nyertek.

Az SzNKK jövő hét végén Plopeni-ben lép pályára, majd idehaza zárja a bajnokságot Zsilvásárhely ellen.

Női A-osztályos bajnokság, C-csoport, 24. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI NŐI KÉZILABDA KLUB–DACIA 2012 MIOVENI 20–34 (11–15)

Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Turdean Mirabela (Marosvásárhely) és Agliceriu Mariana (Pitești).

SZNKK: Bálint Anna (11 védés / 28 kapott gól) – Lukács Erika 1 (1), Voloncs Júlia, Mester Noémi 2, Bálint Noémi 3, Kerekes Éva 5, Sándor Aliz 2. Csere: Bíró Melinda (0/8) – Fekete Anna 3, Geréb Beáta 1, András Anett, Szász Anita 1, Major Nóra 1 (1), Nagy Henrietta 1, Dobra Anett. Vezetőedző: Mester Zsolt.

MIOVENI: Diaconu Diana (6 védés / 7 kapott gól) – Ganea, Veșcă 5, Văcariu 3, Nițu 3, Pîrvulescu 3, Toader 2. Csere: Dumitrache (3/6), Mititelu (4/5) – Todorovska 2 (2), Prelevic 10 (1), Șerban 1, Dumitrașcu, Deconu Elena 4. Vezetőedző: Daniel Gheorghe.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–2, 11. p.: 5–6, 14. p.: 6–8, 20. p.: 9–11, 27. p.: 11–14, 35. p.: 11–19, 39. p.: 12–20, 48. p.: 16–26, 56. p.: 19-34.

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.

Kiállítások: 4, illetve 14 perc.