Hírek részletei

Vissza

Diadallal kezdett a nagyifjúsági együttes

Nagy harcban nyert a Sipos-csapat, Tăuțean és Gáspár szórták a gólokat.

A Kárpát Meditop Kupa díjkiosztója miatt mintegy negyedórás késéssel kezdődött a Székelyföldi Kézilabda Akadémia-ISK ifi 1-es korosztályának a bajnokija. Az ellenfél a Kolozsvári ISK volt, az ún. főérték-csoportban további öt ellenfél vár még Sipos Lóránt együttesére, a továbbjutáshoz az első két hely valamelyikén kell végezni, illetve a három csoport két legjobb harmadik helyezettje is továbbjut.

A csoportban van még az alapszakaszból ismert Segesvári ISK (mindkétszer nyertek ellenünk), a Fogarasi ISK (mindkétszer legyőztük), illetve a Tordai Potaissa és a Nagybányai Minaur ificsapatai.

Nem volt egyszerű a Kolozsvár elleni találkozó sem, s talán a hosszabb kispad döntött a mi javunkra. Sipos tanítványai jól kezdtek, de az első játékrész közepére visszaestek, több hibát vétettek, nem volt csoda, hogy a vendégek vezettek a félidő végén. A második félidő közepén viszont sikerült elkapni a fonalat és tartani a 2-3 gólos előnyt, ami kitartott, sőt növekedett a végén. Az utolsó percekben a vendégek már összeestek, nem mellékesen szinte ugyanaz a hatos játszott végig a mezőnyben, csak a kapusokat tudta váltani az edzőjük.

Kezdésnek nem volt ez rossz, de minden bizonnyal nehezebb meccseink jönnek, főleg idegenben.

Országos ifjúsági bajniokság, főérték-csoport, 1. forduló

SZÉKELYFÖLDI KÉZILABDA AKADÉMIA-ISK  – KOLOZSVÁRI SPORTISKOLA 39–33 (16–17)

Székelyudvarhelyi sportcsarnok, 100 néző. Vezették: Mihai Constantin és Petre Ovidiu (Brassó).

SZKA-ISK: Csutak (15 védés/32 kapott gól) – Váradi, Buguleț 5, Lőrinczi 1,  Tăuțean 10, Gáspár 8 (3), Szász Előd 4. Csere: Kovács Norbert (0/1)  – Szilveszter 4, Katona 5 (2), Telegdy 2, Hadnagy, Tófalvi Krisztián. Vezetőedző: Sipos Lóránt.

KOLOZSVÁR: Ardelean (6 védés / 15 kapott gól) – Duma Cosmin 7, Mocioi 7, Chira 5 (3), Duma Paul 8 (2), Mark, Iușan 6. Csere: Șos (12/24) – Cherecheș, Buzeșan. Vezetőedző: Boncuț Mircea.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–2, 9. p.: 4-5, 13. p.: 6–3, 19. p.: 10–9, 28. p.: 14–15, 32. p.: 17–17, 44. p.: 26–23, 52. p.: 32–29, 56. p.: 34–32.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 5/5, illetve 5/5