Szejke SK

Szejke SK

Székelyudvarhely másodosztályos férfi kézilabda csapata, a Szejke SK

A megszűnt SzKC helyett 2018 nyarán sikerült létrehozni Székelyudvarhely új felnőtt férfi kézilabdacsapatát. A Szejke Sport Klub benevezett a másodosztályú bajnokságba helyi támogatóknak köszönhetően. A főtámogató a Melinda Steel, a másik két kiemelkedő partner az Impar és az ABC Impex, együttműködési szerződést írtak alá az ING Service, a Viking kft., a Magdolna Impex, a Maxoll, az Alt Technologies és a Mr. Big cégekkel. Az együttes mezszállítója a svéd Salming.

A Szejke SK-ba egyrészt olyan sportolók kerültek, akik az SzKC-ban is játszottak az elmúlt években (pl. Orbán Szilárd, Orbán Levente, Komporály Attila, Fekete Róbert, Kónya Hunor, Daninfeld Gabriel), másrészt olyanok, akik most léptek-lépnek ki a felnőttkorba és 18-19 évesen lettek az udvarhelyi felnőtt csapatnak a tagjai.

A hatcsapatos bajnokság alapszakaszában az együttes második helyen végzett a Segesvári VSK mögött, szenzációs meccsekkel ajándékozva meg közönségét. A Szejke részt vehetett a 2019 májusában Brassóban megrendezett négycsapatos elődöntő-tornán, ahol harmadik helyen végzett lett – az első évben azonban nem volt cél a feljutás.

A 2019-20-as szezont úgy kezdte a csapat, hogy célkitűzése a legfelsőbb osztályba jutás. A csapattól többen (Orbán Levente, Lázár Ádám, Daninfeld Gabriel, Váradi Csaba, Buguleț Tudor-Bogdan)különböző okok miatt távoztak, a Szejke SK pedig olyan kézilabdázókat igazolt 2019 nyarán, akik szintén kötődnek Székelyudvarhelyhez, az ifjúsági éveiket itt töltötték: Mihály Zsolt és Balázs Botond a magyarországi Orosházáról igazoltak haza, Csibi Hunor pedig Brassóból jött vissza Udvarhelyre.